Merkez
Merkez
Sertikamız
#ISO 9001:2008
Türkiyenin Her Yerine
#ALT YAPI HİZMETLERİ
Çalışma Saatleri
#7/24 HİZMETİNİZDEYİZ
Teklif Al

Kanal Kaplama (Menholden Menhole)

Kanal Kaplama (Menholden Menhole)

Menholden Menhole Kanal Kaplama Uygulaması Nedir ?

Eskimiş kanal hatlarında kazı yapılmasının oldukça riskli olduğu durumlarda menholden menhole kaplama olarak tanımlanan Pipe Lining yöntemi kullanılmaktadır. Son zamanlarda en çok tercih edilen kazısız tamir olarak tanımlanmaktadır. Menholden menhole yönteminde asıl amaç kanalların dış etkenlere karşı dayanıklılığın artırılması, kanalların sızdırılması engellenmesi, kanalların aşınmalara karşı dayanıklılık göstermesi amaçlanmaktadır.

Menholden menhole kanal kaplama işleminde genel olarak iki yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntemler;

     1- CIPP UV (Ultra Viole) Kürleyerek Astar Oluşturma

CIPP kürleyerek astar oluşturma yönteminde malzeme kürlemesi UV robotu ile yapılmaktadır. UV yöntemi sayesinde kanal hatların içerisinde bulunan kimyasallara dayanıklılık verilmektedir. Aynı zamanda hidrolik taşıyıcılığın gücü de artırılmaktadır.

     2- CIPP Boru İçerisinde Buhar ya da Su ile Kürleyerek Astar Oluşturma

Bu yöntemde ise; kimyasal karışım daha öncesinde temizliği yapılmış, görüntüsü kaydedilmiş boru içerisine sıcaklığı belirlenmiş buhar ve basınç gönderilmektedir. Kürlenme sürecinde sıcak buhar ve basınç stabil bir şekilde verilmektedir. Daha sonra evsel bağlantıların delikleri açılarak kanal hattı kullanılmaya başlanmaktadır.

Menholden Menhole Kanal Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

  • Kanal kaplama işleminde kırma veya sökme işlemleri olmadığından dolayı kısa sürede onarım işlemleri gerçekleşmektedir.
  • Ek masraflardan fazla maliyetlerden kaçınılması desteklenmektedir.
  • Bu kanal kaplama sayesinde dışarı sızabilmesi mümkün olan pis atıkların önüne geçilmektedir. Dolayısıyla insan ve çevre sağlığını korumaktadır.
  • Kazı ve boru değişim işlemlerine gereksinim duyulmadan daha az maliyetle kanalizasyon borularının onarımı sağlanmaktadır.

Kanal Kaplama Fiyatları

Kanal kaplama işlemi kanalların veya menhollerin zamanla tıkanmaları dolayısıyla borulara zarar vermesi sonucunda meydana gelen kırıkların, çatlakların veya bozulmaların onarılması olarak tanımlanmaktadır. Problemlerin oluştuğu bölgelerde sızmalar oluşmasından dolayı daimi olarak denetimi sağlanması gerekilmektedir.

Eski zamanlarda kanallarda meydana gelen problemlere çözüm olarak kırma işlemleri yapılmaktaydı. Dolayısıyla maliyet açısından da oldukça yüksekti. Fakat artık günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte daha az maliyetle tıkanan, kırılan kısımların onarılması kolaylıkla sağlanmaya başlamıştır. Alya Kanal firması menholden menhole kanal kaplama işleminde bünyesinde barındırmış olduğu uzman ekip kadrosu ve en kaliteli ekipmanları ile birlikte kanal kaplama hizmetini profesyonel bir şekilde vermektedir. Teknolojinin hızla gelişmesini Alya Kanal firması en yakından takip ederek ekipmanlarında yer vermektedir. Dolayısıyla çevreye ve insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeden uygun maliyetlerle kanalların onarımını gerçekleştirmektedir.

Alya Kanal Arıza firması kanal kaplama fiyatları kapsamında kıymetli müşterilerine en uygun maliyetlerle hizmet vermektedir. Kırma işlemlerine gereksinim duymadan bünyesinde barındırmış olduğu son teknolojik ekipmanlar ile uygun maliyetli işlemler sunmaktadır.